Budapeszt oraz Eger „Mały Kraków”

8-9 czerwca 2011 odbyła się wycieczka dla uczniów Szkoły Podstawowej nr11 w nagrodę za wzorowe zachowanie i wybitne osiągnięcia. Celem naszej wyprawy był Budapeszt oraz Eger „Mały Kraków”.

Pomimo trudów podróży z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii miasta podziwiając jednocześnie zabytki architektury budynek Opery Narodowej, Bazyliki św. Stefana i in. Wielką frajdą dla wszystkich był przejazd metrem. Spacerując ulicami miasta coraz bardziej uświadamialiśmy sobie jak wiele łączy nas z narodem węgierskim. Panoramę miasta ze Wzgórza Gelerta oglądaliśmy dwukrotnie, największe wrażenie na nas zrobiły oświetlone mosty i zabytki mieniące się różnymi kolorami.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy jedno z najpiękniejszych miast barokowych Eger. Zafascynował nas średniowieczny zamek Var zwycięska twierdza z okresu tureckiego.

Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści snutych przez Pana przewodnika o powstaniu minaretu o klasztorze franciszkańskim o drugiej co do wielkości na Węgrzech Bazylice. Z niecierpliwością jednak czekaliśmy na wejście na baseny termalne, które na Węgrzech mają swoją długą historię.  I nie zawiedliśmy się baseny w otoczeniu parku i kęp różnorodnej roślinności robiły wrażenie. Dobrej zabawy nie była nam w stanie popsuć przelotna burza. Trochę zmęczeni ale radośni i bardzo zadowoleni z upominkami dla najbliższych z piosenka na ustach wróciliśmy do stęsknionych rodziców. Wycieczkę zaliczyliśmy do bardzo, bardzo udanych a to wszystko dzięki zaradności naszej Pani Dyrektor Janiny Dec i wsparciu sponsorów. Dziękujemy wyjazd pozostawił w nas wiele miłych wspomnień .

4:00 WYRUSZAMY NA ZWIEDZANIE BUDAPESZTU I EGERU

Spacer uliczkami Egeru.

Zabawy na basenach kapielowych.

Nasza grupa na tle panoramy Budapesztu.

Wszyscy "razem".

I jeszcze jeden, ale tym razem "mosteczek".

Było ciekawie, znikająca fontanna.

Czasami było pod górkę.

I znowu "razem".

Chwila odpoczynku.

Powrot zadowolonych uczestnikow do bazy.

BUDAPESZT