DZIEŃ EUROPY

11 maja uroczyście obchodziliśmy DZIEŃ EUROPY. Nasza młodzież wykazała się doskonałą znajomością tematu w Szkolnym Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanym przez WiMBP Filię nr 6 w Rzeszowie i poprowadzonym przez p. Marię Jamróg w ramach wzajemnej współpracy SP11 i Biblioteki Filii nr 6. Zwyciężyła klasa 6b. Cała sala żywiołowo kibicowała wszystkim zawodnikom zaś szanowne jury w osobach p. Dyrektor Janina Dec, p. wicedyrektor Halina Starzyk, p. Krystyna Dudek, p. Anna Pasek - Depa, p. Ewelina Wacławek miało trudny dylemat. Również w drugim turnieju ph. "Szkolne prezentacje krajów Unii Europejskiej" I m-ce zajęła klasa 6b, II m-ce zajęły reprezentacje klas 6a i 6c, III m-ce klasa 5d, która dodatkowo wykonała prezentację plastyczną o wszystkich 27 krajach Unii. Trzeci Turniej "Słynne zabytki krajów Unii Europejskiej" - konkurs plastyczny wygrała klasa 4d, zaś Filip Bober z klasy 4b otrzymał wyróżnienie. Równocześnie wszyscy wspólnie - rozwiązywaliśmy krzyżówkę o Unii Europejskiej, zaś całość poprowadziły panie Alicja Gierlach i Urszula Grzyś.