Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Artystycznego
pt. „Jan Paweł II – Posłaniec Miłości”

W dniu 2 kwietnia 2012 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 11 w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu Artystycznego pt. „Jan Paweł II – Posłaniec Miłości”. Bohaterami tego spotkania byli zwycięzcy konkursu, czyli uczniowie z 18 szkół podstawowych, którzy wykonali prace w dwóch kategoriach wiekowych:

·         Klasy I – III Order Uśmiechu dla Jana Pawła II

·         Klasy IV – VI Pomnik przedstawiający Papieża Polaka, jako Posłańca Miłości.

Na początku Dyrektor szkoły, pani Janina Dec, serdecznie powitała zebranych gości i podziękowała wszystkim ofiarodawcom, bez których konkurs nie mógłby się odbyć. Następnie zabrała głos pani Bogusława Buda – Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie, nauczycielka naszej szkoły, która przed czterema laty była inicjatorem tego konkursu. Z nadesłanych 75 prac nagrodzono aż 33 uczniów, z każdej ze szkół biorących udział w konkursie, którym wręczono pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami książkowymi.

Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy III c, którzy zaprezentowali się w spektaklu pt. „Bajka o Miłości” oraz odczytanie przez dwóch uczniów klasy III a wstępu do książki „Jan Paweł II – Posłaniec Miłości”. To wprowadzenie przypominające nam moment powrotu Papieża do domu Pana napisał ksiądz B. Przeklasa.

Zaszczycili nas również swoim udziałem redaktorzy Radia „VIA” i Radia Rzeszów, którzy przeprowadzili wywiady na temat konkursu, który wpisuje się w obchody siódmej rocznicy śmierci błogosławionego Jana Pawła II.

Podsumowaniem spotkania było obejrzenie przez gości wszystkich nadesłanych prac plastycznych zgromadzonych w „Małej Galerii” oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia zwycięzców konkursu.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE PODSUMOWANIA KONKURSU „JAN PAWEŁII- POSŁANIEC MIŁOŚCI”

PRZEMÓWIENIE PANI DYREKTOR NASZEJ SZKOŁY

WRĘCZENIE NAGRÓD

UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY OTRZYMAŁ WYRÓŻNIENIE

UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY ZDOBYŁA III MIEJSCE

PANI DYREKTOR WRĘCZA NAGRODY

ZDJĘCIE ZBIOROWE ZWYCIĘZCÓW KONKURSU

ZDJĘCIE ZBIOROWE

WIDZÓW NIE BRAKOWAŁO

NAGRODZONE PRACE UCZNIÓW KLAS IV – VI

ODCZYTANIE WSTĘPU DO KSIĄŻKI „JAN PAWEŁII- POSŁANIEC MIŁOŚCI”

NAGRODZONE PRACE UCZNIÓW KLAS IV – VI

NAGRODZONE PRACE UCZNIÓW KLAS I – III

RADIO „VIA” PRZEPROWADZIŁO WYWIAD Z JEDNĄ Z ORGANIZATOREK KONKURSU

ODCZYTANIE WSTĘPU DO KSIĄŻKI „JAN PAWEŁII- POSŁANIEC MIŁOŚCI”

PRZEDSTAWIENIE „BAJKA O MIŁOŚCI” PRZYGOTOWANE PRZEZ KLASĘ III C

PRZEDSTAWIENIE PRZYGOTOWANE PRZEZ KLASĘ III C

PANI DYREKTOR SP NR 11 Z PANIĄ BOGUSŁAWĄ BUDĄ

PRZEMÓWIENIE PANI.B. BUDY PRZEWODNICZĄCEJ MIĘDZYZAKŁADOWEJ KOMISJI OŚWIATY I WYCHOWANIA NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” W RZESZOWIE.