Uroczyste wręczenie nagród

Finał Międzyszkolnego Konkursu  Literackiego „Jan Paweł II w oczach dzieci” miał miejsce w Szkole Podstawowej Nr 11 w dniu 9 kwietnia 2010r.
Na sali gimnastycznej zebrali się laureaci konkursu, nauczyciele, księża, rodzice, Dyrekcja Szkoły, sponsorzy, goście i młodzież szkolna oraz panie redaktorki z Katolickiego Radia VIA i z Polskiego Radia Rzeszów.

Finał konkursu rozpoczęła wicedyrektor Halina Starzyk, która przywitała zebranych. Montażem słowno poetyckim oddano cześć Papieżowi Janowi Pawłowi II, który ciągle żyje w naszej pamięci. Podczas finału uczniowie klas VI przygotowali, pod kierunkiem pani Renaty Bober recytację wiersz i przeczytali listy laureatów konkursu. Publiczność oczarowana prezentacją jeszcze raz gromkimi brawami nagradzała zwycięzców.

W  konkursie  wzięło udział 73 uczniów z 13 rzeszowskich szkół podstawowych tj. SP Nr: 3,5,10, 11, 12, 15, 16,17,19, 22,23, 27  i  Publiczna Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Pijarek.

Konkurs obejmował 2 kategorie:

-  w kategorii kl. I – III – „List do Ojca Świętego” – 46 osób napisało listy;

-  w kategorii  kl. IV – VI – „Wiersze dla Ojca Świętego” – 27 osób napisało 36 wierszy.
23 nauczycieli było opiekunami uczniów biorących udział w tym konkursie.

Komisja Konkursowa w składzie: mgr Renata Bober, mgr Małgorzata Bartoszek, mgr Bogusława Buda, wzięła pod uwagę przy ocenie:

a)     listu - elementy listu (datę, nagłówek, podpis, akapity, zwroty grzecznościowe), estetykę, treść, błędy, zaadresowanie koperty, elementy plastyczne;

b)    wierszy – tytuł, długość wiersza, treść, błędy.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują za okazane serce i wsparcie finansowe sponsorom, a byli nimi: Międzyzakładowa Komisja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”, Międzyzakładowa Komisja NSZZ „Solidarność” WSK „PZL – Rzeszów” S. A. , NTB Głogów Małopolski, Hurtownia  Książek „Quo Vadis” w Rzeszowie oraz SP Nr 11.

Jednocześnie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom. Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie w przyszłym roku szkolnym.