„JOGURTOWE AGENTKI”

W dniu 16 grudnia 2009 roku  na sali gimnastycznej SP Nr 11 w Rzeszowie zebrali się zaproszeni goście tj. Dyrektor Szkoły mgr inż. J. Dec, nauczyciele, rodzice i uczniowie klas I – V, w liczbie 110  osób. Celem spotkania była prezentacje efektów pracy uczniów klasy II c, którzy brali udział w projekcie edukacyjnym „ Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Nasza szkoła została wybrana jako jedna z 450 szkół objętych tym projektem w  6 województwach tj. podkarpackim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim. Ponadregionalny Projekt Edukacyjny był odpowiedzią na konkurs ogłoszony wiosną 2008r. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a  współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa. Szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne w wysokości  8 tys. złotych. Głównym celem projektu było wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia, w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Uczniowie rozwijali  8 typów inteligencji  tj. językową, ruchową, matematyczno – logiczną, wizualno – przestrzenną, przyrodniczą, muzyczną, interpersonalną i  inrtapersonalną.  Wcześniej na podstawie ankiety skierowanej do rodziców, dzieci były zdiagnozowane i określony został profil inteligencji ucznia.  Zajęcia pozalekcyjne w klasie II c odbywały się trzy razy w tygodniu, począwszy od 1 września do 20 grudnia 2009 roku. Program, który opracowała mgr Bogusława Buda nosił tytuł „ Poprzez naukę i zabawę lepiej poznaję siebie”. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli  w tych zajęciach i w trzech Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań rozwijali osiem typów inteligencji. Odbywała się nauka poprzez zabawę. Na zakończenie tego projektu, podczas pokazu uczniowie zaprezentowali pomoce dydaktyczne i swoje umiejętności zdobyte na zajęciach dodatkowych. Były to : - umiejętności matematyczne, przyrodnicze, artystyczne, muzyczne, językowe, wizualno-przestrzenne; - pokaz umiejętności teatralnych i aktorskich w zwierzęcym chórze „Farma”, w sztuce pt. „Wielka przyjaźń” oraz  w inscenizacji  pt. „Jogurtowe agentki”, która pokazuje zdrowy styl życia i prawidłowe odżywianie się; - oraz umiejętności ruchowe  tj. : - pokaz w chodzeniu na szczudłach; -  pokazy akrobatyczne z talerzami  i obręczami. Program, który zaprezentowali uczniowie  kl IIc  bardzo wszystkim się podobał. Na koniec pani Dyrektor wręczyła dyplomy za udział w projekcie edukacyjnym i gratulowała  pani wychowawczyni oraz uczniom wspaniałych efektów. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę pacynkę, którą wręczała pani wychowawczyni B. Buda.