II  FESTIWAL NAUKI  TECHNIKI   I   SZTUKI  NA  POLITECHNICE  RZESZOWSKIEJ

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły otrzymali na ręce pani Dyrektor zaproszenie na II Festiwal Nauki Techniki i Sztuki, zorganizowany przez Politechnikę  Rzeszowską. Koordynatorem tej nowej inicjatywy była mgr Bogusława Buda, wychowawczyni klasy Ic.

W dniu 22.04.2009r. uczniowie klas I: a,b c,d ze swoimi wychowawczyniami tj. A. Świtalską, T. Piątek, B. Budą i J. Katą udali się do auli Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zostali gorąco przywitani przez rektora uczelni prof. Andrzeja Sobkowiaka. Zapowiedział on, że od października 2009 r. będą prowadzone comiesięczne spotkania z uczniami szkół podstawowych w celu zainteresowania ich techniką i wyborem  w przyszłości studiów na Politechnice Rzeszowskiej.

Uczniowie w liczbie ok. 300 osób zebranych na auli, czuli się jak prawdziwi studenci. Na Festiwal Nauki został zaproszony specjalny gość z Łodzi, a był nim prof. Jan Krysiński, który wykładem dla dzieci pt. „ Jak jeździ samochód” bardzo wszystkich zainteresował. Po wykładzie zostaliśmy podzieleni na grupy i na zmianę uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych i zdrowy menadżer oraz w pokazach modeli samolotów. Bardzo wszystko nam się podobało, a szczególnie to, że mogliśmy dotknąć prawdziwe samoloty.

Uczniowie klas III a, b, c pod kierunkiem pań wychowawczyń: M. Tobiasz, M. Bartoszek i M. Piszczek w dniu 21.04.2009r. oglądali obserwatorium astronomiczne na Uniwersytecie Rzeszowskim, a oprowadzał ich prof. A. Gronkowski, z wydziału fizyki.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w II Rzeszowskim Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki zorganizowanym przez Politechnikę Rzeszowską.