Jesteśmy w gronie liderów!

1 października 2007r. przystąpiliśmy do konkursu „Wieczne Zielone Drzewo”. Organizatorem konkursu był związek komunalny „Wisłok” przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, dotyczącej obowiązku selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych i niebezpiecznych. Po zgłoszeniu się do konkursu przynieśliśmy do klasy małe drzewko w donicy, które pragnęliśmy „ożywić” zbierając „zielone listki” za różne działania ekologiczne. Działania te ściśle określone były w regulaminie. Każdy listek musiał być zielony i podpisany- imię i nazwisko, dzień, zadanie ekologiczne. Podjęliśmy następujące działania:

• Dnia 9.09.2007 r. byliśmy na „Wyprawie w poszukiwaniu Ekolandii ” i każdy uczestnik wycieczki otrzymał  po 2 zielone listki.

• Wzięliśmy także udział w konkursie „Tropiciele olejów odpadowych, czyli olejowy Sherlock  Holmes” i 9 osób otrzymało po 3 listki za udział w konkursie. Laureatami tego konkursu zostali: Izabela Wisz i Kamil Kocan, którzy  otrzymali MP3 .

• Opracowaliśmy gazetkę  o segregacji odpadów, za którą   otrzymaliśmy 20 listków.

• Zbieraliśmy: makulaturę, baterie, aluminiowe puszki i plastikowe butelki PET.

Byliśmy bardzo zaangażowani. Konkurs skończył się  dnia 20 listopada 2007 r.  Zdobyliśmy 3475 liści i zajęliśmy I miejsce w kategorii – uczniowie szkół podstawowych kl. I – III z Rzeszowa i okolic.                Dnia 7 grudnia 2007 r. na Gali Liderów Ekologii  odebraliśmy dyplom i nagrodę . Otrzymaliśmy wieżę PANASONIC. Bardzo cieszyliśmy się z tej nagrody. Nasze działania ekologiczne z pewnością pomogły ochronić środowisko . Zachęcamy  wszystkich do podejmowania działań na rzecz przyrody.

Wychowawczyni M. Bartoszek i uczniowie kl. II„c”.